לוקליזציהתרגום מסמך, אתר אינטרנט או כל טקסט אחר משפה אחת לאחרת, הוא כזה שמחייב לא רק הכרה מדויקת של שפת היעד על בוריה, אלא גם הכרה מדויקת של כללי הכתיבה בשפה זו ושל התרבות הנהוגה בארצו של הקורא בכלל.

זאת משום, שיש שפות שבהן משמעות יכולה לעבור רק אם משתמשים במילה מסוימת, שפות בהן לסימן פיסוק מסוים יש משמעות אחרת ועוד כהנה וכהנה הבדלים, שמחייבים הכרה מלאה ומדויקת.

לתהליך כזה, של העברת מסר מסוים משפה לשפה תוך התחשבות מלאה בחוקי הכתיבה של שפת היעד ובתרבות שאליה משתייך מי שיקרא את הטקסט המתורגם קוראים לוקליזציה, והוא חיוני לביצוע תרגום מקצועי ומדויק.

לוקליזציה – על שום מה?

תהליך ההתאמה של טקסט מסוים לשפת היעד ולתרבות ממנה מגיעים הקוראים, נקרא לוקליזציה ולא בכדי. משמעות השם הוא "התאמה למקום", וזה בדיוק מה שעושים מתרגמים מקצועיים כשהם מתרגמים את הטקסט לשפה אחרת.

להתאמה זו יש חשיבות עצומה לתהליך התרגום, כפי שניתן להבין מתוך שתי הדוגמאות  הבאות:

תרגום טכני – כאשר מתרגם עוסק בתרגום טכני של הוראות הפעלה של מכשיר מסוים, הוא חייב לבצע לוקליזציה של הטקסט, שכן אם לא יעשה זאת יכולות ליפול בטקסט טעויות שעלולות לגרום לקורא להשתמש במכשיר בצורה לא נכונה.

תרגום חוזים – מתרגם שמתרגם חוזה מיזוג בין חברות, חייב לדעת לפרטי פרטים כיצד מקובל לנסח חוזים כאלה בשפת היעד, על מנת שכל הפרטים הכתובים בחוזה המקורי יעברו לשפת המקור בצורה מדויקת. העברה לא נכונה של מסר במקרה כזה עלולה לגרום לאי הבנות חריפות, שיכולות אף לגרום לביטול תהליך המיזוג כולו.

לאור כל זאת, יש חשיבות עצומה לביצוע לוקליזציה נכונה של מסמך, ולכן חשוב מאוד שמי שמתרגם אותו יכיר לא רק את השפה, אלא גם את התרבות ואת חוקי הכתיבה.

גלובוס תרגומים – לוקליזציה בשירות התרגום

גלובוס תרגומים מבצעת תהליכי לוקליזציה בכל תרגום שהיא מבצעת. אנחנו מכירים בחשיבות העצומה של התהליך, ולכן מעסיקים מתרגמים הבקיאים בשפות שונות, כמו גם בתחומים שונים ובתרבויות שונות.

כשאתם מעבירים לנו טקסט לתרגום – אנחנו דואגים להעביר אותו למתרגם שמתמחה בשפה אליה יש לתרגם אותו, בתרבות הכתיבה ובתרבות הכללית של דוברי השפה וכמובן – בתחום בו הוא עוסק. התרגום שיוחזר אליכם יהיה מקצועי ומדויק, ויעביר בצורה מושלמת את המסר שהיה חשוב לכם להעביר בטקסט המקורי.

לפרטים נוספים אודות לוקליזציה ולהזמנת שירותי תרגום

צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

Open chat

Log in with your credentials

Forgot your details?