יד לוחצת על המילה תרגם

חברת תרגום מציעה לקהל לקוחותיה בין שאר השירותים שני סוגי תרגום – תרגום סימולטני ותרגום עוקב. מן הסתם לא כל אחד ידע להגדיר מהם ההבדלים בין שתי צורות תרגום אלה, וכאן המקום להסביר.

מהם ההבדלים?

חברת תרגום עוסקת הן בתרגום סימולטני והן בתרגום עוקב, אותם מבצע מתורגמן מקצועי אשר כל תפקידו הוא לתרגם בזמן אמת. שיטות תרגום אלה הינן נפוצות בקרב מי שעליו לנאום, במפגשים בין דיפלומטים, בטקסים, מיוחד ממלכתיים, ועוד. כמו כן שיטות תרגום אלה הינן יעילות בזמן שקיים מחסור בזמן בכדי לתמלל את התוכן, ומסיבה זו תרגום מקצועי מתבצע בזמן אמת.

על תרגום סימולטני

כאשר מדובר בתרגום סימולטני, על המתרגם להקשיב לכל מילה ומילה, ועליו לתרגם משפת המקור לשפת היעד. תרגום שכזה דורש מהמתרגם להיות מרוכז בכדי שתהיה באפשרותו לתרגם את המילים באופן מדויק ועל פי הקצב והמהירות של הדובר. המתרגמים יושבים בחדרים צדדיים בהן מערכות סאונד. באמצעות אוזניות המתרגם יכול להקשיב לכל מה שנאמר בשפת המקור, ולאחר מכן מתרגם לשפת היעד. גם המאזינים לנאום או לתכנים המדוברים, מרכיבים אוזניות.

כעיקרון, כל ייחודו של התרגום הסימולטני הוא בכך שהכל מתורגם בזמן אמת. זוהי שיטת התרגום המומלצת בזמן שמי שדובר, עושה זאת ברצף וללא הפסקות.

על תרגום עוקב

זוהי שיטת תרגום השונה מתרגום סימולטני. כאן המתורגמן איננו יושב בחדר צדדי מבלי שניתן יהיה לראותו, הוא נוכח במקום ויושב או בסמוך לדובר או בסמוך למאזינים. עליו להאזין לתכנים, ורק עם הסיום, עליו לתרגם את הדברים שנאמרו או לשפת היעד או לשפת המקור. באמצעות תרגום עוקב, בהחלט המתורגמן לא חייב לתרגם את כל המילים שנאמרו, במקום זאת עליו לסכם את מה שנאמר.

זהו תרגום המיועד לאנשי עסקים בזמן מו"מ, שיחות וידאו, וכאשר קיימים מפגשים עם דוברי שפות זרות, כאשר המתורגמן יכול להאזין לתכנים הנאמרים על ידי שני הצדדים ועליו לשמור על תקשורת טובה עם הסובבים אותו.

במהלך השנים זמן התרגום העוקב התקצר. בימים עברו המתורגמנים נאלצו לעקוב אחר נאומים למשך 30 דקות, אולם כיום הזמן התקצר לא מעט, בין היתר מכיוון שקהל המאזינים איננו סבלני.

גלובוס תרגומים

חברת גלובוס היא בין חברות התרגום המקצועיות ביותר בארץ, כאשר היא מעסיקה מתורגמנים מן השורה הראשונה, המכירים את שפת המקור ברמה של שפת אם. בנוסף, אנו מציעים ללקוחותינו הן תרגומים סימולטניים והן תרגומים עוקבים

Open chat

Log in with your credentials

Forgot your details?