תרגום אפליקציות

תרגום אפליקציות

תרגום אפליקציות בלעז או תרגום יישומים, יכול להתבצע משפה זרה לעברית, או מעברית לשפה זרה, לשם שיווק בזירות בינלאומיות. מלאכת תרגום זו נקראת לוקליזציה, שם המעיד על מורכבות התהליך ועל האופן בו הוא נבדל מתרגום "פשוט".

חשיבות תרגום האפליקציה לשפות השונות

תרגום אפליקציות לעברית או תרגום לאנגלית של אפליקציות ותוכנות (וגם לשפות אחרות) הינו הכרחי להצלחתן בשוק היעד שלהן ולכן גם דורש הבנה מעמיקה של שוק זה. המונח אפליקציות (applications) נקשר כיום, תודעתית, בעיקר לטלפונים חכמים ולטאבלטים. הלכה למעשה, מדובר בשורה רחבה של יישומים, החל מתכנה לניהול משרדים, או תכנה לניהול מלאי ולמעקב אחר הזמנות, וכלה באפליקציות המשחקים המוכרות לנו.

כיום משמשת השפה האנגלית כשפה אוניברסלית, בה שולטים מרבית התושבים ברחבי העולם ברמה כזו או אחרת, וככל שמדובר ביישומים מהותיים ומורכבים יותר, גוברת חשיבותו של תרגום מדויק, לצד התאמתו לקהל היעד במדינה המדוברת, מבחינה תרבותית, עיצובית ופונקציונלית.

התאמת התרגום למדינה בה תשווק האפליקציה דורשת התייחסות למוסכמות תרבותיות וחברתיות (לשון הפנייה, משלב לשוני), לתבניות מקובלות (כתובות, מספרי טלפון, תאריכים, שערי מטבע) וכמובן גם להיבטים טכניים כגון: כיוון הטקסט, התאמת האורך בהתאם לממשק, מערכי תווים וכן הלאה.

דגשים במלאכת תרגום אפליקציות

עלינו להקפיד על נכונותו ושלמותו של תרגום אפליקציות ותוכנות מבחינה לשונית. רק כך נוכל להעניק ללקוחות הקצה את תחושת האמון במותג ואת תחושת הביטחון בכך שהם נמצאים בידיים טובות.

לשונית – כולנו מכירים את התרגומים הידועים לשמצה המגיעים עם מוצרים מיובאים שונים. לא די בהמרת המילים משפה אחת לשפה אחרת. על מנת לשמור על בהירות מקסימלית, על קלות השימוש ועל הרושם המקצועי.

עיצובית – קיימות שפות רבות, בעלות אותיות ומראה שונים, כאשר במקרים מסוימים, ניתן יהיה לעבור לסדר היום על השוני במראה, אולם בכל הנוגע לאפליקציות, ישנה משמעות רבה לעיצוב, וכאשר הוויזואליות אינה מותאמת לקהל היעד, היא יכולה אפילו לגרום לרושם שגוי, לעורר קונוטציות שליליות ובעייתיות ועוד. מבלי להרחיק לכת, ניתן למשל לומר, כי בתרגום אפליקציה משפה עיצובית של חילונים לשפה עיצובית של חרדים ייעשה שימוש בדמויות שונות ואף באוצר מילים שונה. כל זאת, כאשר מדובר ממש באותה השפה.

פונקציונלית – כיום, נדרשות אפליקציות להשתנות ולהתעדכן לעתים תכופות, על מנת לשמור על הרלוונטיות שלהן וכדי להתגונן מפני תכנות זדוניות שעלולות לפגוע בהן ובמשתמשים. גם ללא תרגום אפליקציות, מדובר בתהליך מורכב המותיר פתח רב לטעויות.

הוסיפו לכך גם תרגום, והסיכוי לתקלה שתפגע בפונקציונליות של התכנה יעלה באופן משמעותי. אי לכך, מהוות אבטחת האיכות של המוצר הסופי ובדיקת תפקודו חלק בלתי נפרד ממלאכת התרגום או הלוקליזציה.

בגלובוס תרגומיםחברת תרגום מקצועית – עומד לרשותכם צוות מקצועי ומנוסה המונה גם בודקים מיומנים לביצוע QA ממוקד, הן מבחינה טכנית (כגון בעיות בקודים שעלולות להיווצר בזמן ההתאמה לשפה החדשה) והן מבחינת הדקויות המשתנות בין התרבויות השונות. בעזרת שילוב המאמצים על ידי שלושת המחלקות, תקבלו אפליקציה מותאמת שתספק מענה מושלם לכם ולקהל היעד.

זקוקים לשירותי תרגום אפליקציות ותוכנות?  שירותי תרגום ולוקליזציה לאפליקציות? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע עם הצעת מחיר מותאמת אישית, צוות ייעודי המתמחה בתרגום תוכנות וחומרה (מתרגמים בעלי ניסיון עשיר בתרגום בכלל ובתרגום אפליקציות בפרט), מנהל פרויקטים צמוד ודד ליין מוגדר.

צור קשר
לקבלת הצעת מחיר

  השם שלך (חובה)

  הטלפון שלך (חובה)

  האימייל שלך (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  הוספת מסמך

  Open chat

  Log in with your credentials

  Forgot your details?